Alkalmazás üzemeltető

Csatlakozz csapatunkhoz, ha szeretnél egy multinacionális hátterű Bank saját fejlesztésű és egyéb üzleti alkalmazásainak üzemeltetésében, fejlesztések támogatásában részt venni, ha érdekel a hibaelhárítás,vagy az üzemeltetés során felmerült problémák vizsgálata, elemzése, megoldási javaslatok kidolgozása.

Főbb feladatok

  • rendszeres ellenőrzési és elemzési feladatok hiba megelőzési céllal (szerver logok elemzése, teljesítménymutatók figyelése, adatgyűjtés, elemzés), illetve ezek alapján a rendellenességek, hibák feltárása, a javítható hibák megszüntetése, dokumentálása;
  • az alkalmazás fejlesztések során felmerülő integrációs feladatok (véleményezés, javaslattétel, szükséges infrastruktúra fejlesztések lehetőségeinek feltárása, tervezése, kivitelezése) ellátása, együttműködve az informatikai terület fejlesztési egységeivel;
  • az új alap szoftverek tesztelése, üzemszerű működésbe állítása, dokumentálása;
  • alap szoftverek, rendszerek frissítése, verzió követése;
  • részvétel az új eszközök, alkalmazások és egyéb informatikai elemek üzemi átadásának előkészítésében, üzemeltetési dokumentációinak összeállításában;
  • másod- és harmadszintű támogatási feladatok ellátása;
  • együttműködés és kapcsolattartás az informatikai társosztályokkal, szolgáltatókkal, beszállítókkal, magyar és külföldi partnerekkel;
  • rendszerfelügyelet és hibaelhárítás munkaidőn túli készenléti rendszerben;

Munkakör betöltésének feltételei

  • min. 3 év releváns szakmai tapasztalat
  • szakmai angol nyelv ismerete leginkább írásban
  • szakmai felsőfokú végzettség
  • Windows szerver operációs rendszerek (2003-2012) alapszintű ismerete
  • Alkalmazások üzemeltetésében szerzett tapasztalat:
  • A következő technológiák közül legalább az egyik ismerete: IBM Websphere, MQ, IBM Integration Bus
  • pontos, precíz munkavégzés
  • proaktivitás
  • kiváló kommunikációs képesség

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Fizetésforgalmi rendszerek ismerete
  • Apache Tomcat, IIS ismerete
  • SQL és powershell szkriptek ismerete
  • Linux alapszintű ismerete
  • Informatikai szakirányú tanfolyamokon szerzett egyéb ismeret
  • ITIL alapok

Állás adatai

Állás azonosító: 1563
Pozíció pontos megnevezés: Alkalmazás üzemeltető
Munkavégzés helye: Budapest
Szakterület: IT Üzemeltetés
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: Alkalmazás üzemeltető