Sberbank Telebank
+36 1 557 5859

Compliance munkatárs

Főbb feladatok

  • A Compliance területhez tartozó szabályzatokban, különösen MiFID/MiFIR, MAD/MAR, AML/ CFT/ Sanctions, Fraud&Bribery, Összeférhetetlenség, Gift&Entertainment, Whistleblower stb. meghatározott előírások bank szintű érvényesítése, munkavállalókra vonatkozó, különleges szabályok betartásának ellenőrzése, a megállapított hiányosságok kiküszöbölése érdekében szükséges intézkedések kezdeményezése, megtétele, a vonatkozó szabályzatok karbantartásának támogatása, együttműködve a stratégiai feladatellátásért felelős vezetővel.
  • A Compliance terület tevékenységét érintő informatikai ellenőrző rendszerek jelzéseinek értékelés-elemzése, a szakszerű és megalapozott bejelentések megtétele érdekében szükséges pontosítások, ellenőrzések végrehajtása.
  • Részvétel a Compliance terület ellenőrzési terveinek kialakításában, az ellenőrzések megállapításai alapján szükség szerinti (azonnali) intézkedések kezdeményezése.
  • Részvétel a folyamatok, dokumentumok ellenőrzésében, az éves jelentés elkészítésében, nyilvántartások összeállításában.
  • MiFID/MiFIR, MAD/MAR, Corporate Compliance, Fraud&Bribery, Összeférhetetlenség, Gift&Entertainment, Whistleblower oktatás a Bank munkatársai részére.
  • Safeguarding officeri feladatok ellátása
  • A Compliance területet érintő hazai és nemzetközi jogszabályok, iránymutatások, rendelkezések és a felügyeleti hatóságok (különösen EBA, ESMA, MNB) ajánlásainak elemzése, vezetői összefoglaló készítése.
  • Kockázat és minőségi megfelelőség felmérése céljából portfólió ellenőrzéseket hajt végre (fiókvizsgálat) a Bank lakossági és vállalati ügyfeleinek körében.
  • Hatóságokkal való kapcsolattartás, megkeresések megválaszolása.
  • Jelentések, beszámolók, statisztikák valamint előterjesztések készítése.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Felsőfokú gazdasági vagy pénzügyi végzettség
  • Középfokú, aktív angol nyelvtudás
  • Legalább 2 éves releváns hitelintézeti Regulatory compliance, MiFID/MiFIR, MAD/MAR, COI, AF tapasztalat, ellenőrzésekben történő közvetlen részvétel
  • Vonatkozó EU-s és hazai szabályozások, ajánlások alkalmazás szintű ismerete
  • MS Office felhasználói szintű ismerete
  • Jó kommunikációs készség

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Releváns KYC/CDD, AML/CFT, sanctions tapasztalat

Állás adatai

Állás azonosító: 1514
Pozíció pontos megnevezés: Compliance munkatárs
Munkavégzés helye: Országos
Szakterület: Compliance és Bankbiztonság
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: Compliance munkatárs