Fraud monitoring munkatárs /Budapest/

Főbb feladatok

  • Külső (ügyfelek) és belső csalások, visszaélések kivizsgálása, a csalás-megelőzési és észlelési tevékenység támogatása, részvétel a csalásmegelőzési stratégia kialakításában;
  • A vizsgálati eredmények dokumentálása, a kivizsgált csalási ügyekről jelentések készítése;
  • Aktív részvétel a csalás gyanúk bejelentésével kapcsolatos folyamatok kidolgozásában, javításában;
  • Csalás-megelőzést elősegítő információk visszacsatolása a társosztályoknak;
  • A csalásokból származó károk enyhítése, közreműködés a visszaszerzésben;
  • Csalás felderítési folyamatok fejlesztése, új módszerek, rendszerek felkutatása, és azok alkalmazása, rendszerbe állítása, dokumentálása;
  • Biztonsági monitoring rendszerek riasztásainak kezelése, szabályok kialakítása;
  • Szükség esetén telefonos egyeztetés más bankokkal, ügyfelekkel;
  • Belső csalás megelőző és felderítő rendszerek kezelése, fejlesztése és azok alkalmazása;
  • Adatszivárgási események kivizsgálása;
  • A munkához szükséges eseti és rendszeres statisztikák készítése;
  • Részvétel bankbiztonsági és csalásmegelőzési projektekben;
  • Csalásmegelőzési trainingek tartása a munkavállalók/ pénzügyi közvetítők részére.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Felsőfokú végzettség (lehetőség szerint gazdasági vagy informatikai);
  • Hasonló munkakörben, fraud monitoring, csalásmenedzsment területen, pénzintézetnél, multinacionális környezetben szerzett tapasztalat;
  • Aktív, kommunikációképes angol nyelvtudás;
  • Kiváló kommunikációs és tárgyalási készség;
  • Rendszerszemlélet, analitikus látásmód, logikus gondolkodás;
  • Nyitottság és érdeklődés különböző banki informatikai rendszerek használatára, új IT ismeretek megszerzésére, fejlesztésére;
  • Önálló munkavégzés, rugalmasság, multitasking;
  • Együttműködési készség, csapatjátékos attitűd;
  • Megbízhatóság, pontosság, határidők kiemelt betartása;
  • Magabiztos MS Office ismeret.

Állás adatai

Állás azonosító: 1794
Pozíció pontos megnevezés: Fraud monitoring munkatárs /Budapest/
Munkavégzés helye: Budapest
Szakterület: Compliance és Bankbiztonság
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: Fraud monitoring munkatárs /Budapest/